Sakal ve Bıyık Ekimi - Tht Estetik

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

sakal-ekimiSakal ekimi köselik, seyrek veya dağınık sakal durumlarında sıkça uygulanmakta olan kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemidir. Hormonların ideal seviyeye ulaştığı 21-22 yaşlarından itibaren yapılabilir. Sakal ekimi en çok köselik problemi yaşayan erkekler tarafından tercih edilse de, günümüzde seyrek veya dağınık sakal sorunuyla karşı karşıya kalan birçok erkek de sakal ekimi yaptırmakta ve daha doğal, estetik sakallara kavuşmaktadır.

Sakal, estetik olarak erkek için en az saç kadar önemlidir. Bugün dünyanın birçok toplumunda erkekler için erkekliğin sembolü olarak görülen sakal, bırakılmasa bile varlığı erkeğin daha iyi hissetmesine neden olan, istediği zaman uzatarak veya çeşitli şekiller vererek daha karizmatik ve erkeksi bir görünüm için önemli bir aksesuardır.

Sakal ekimi operasyonunun yöntem olarak saç ekiminden hiçbir farkı yoktur. FUE tekniği ile özel mikro motorlar kullanılarak kişinin genetik olarak en az dökülen, iki kulak arasındaki bölgeden veya ense bölgesinden alınan saç kökleri, sakal ekimi yapılacak alanda lateral slit adı verilen teknikle açılan kanallara mikro pensetlerle tek tek ekilmektedir. Operasyon sırasında ekim yapılan sakal bölgesine lokal anestezi uygulandığı için işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Sakal ekiminden sonra saç köklerinin alındığı ense bölgesinde ve ekim yapılan sakal bölgesinde hiçbir iz kalmaz. Operasyondan sonra kıl köklerinin dibinde veya çevresinde oluşan kızarıklıklar ve zaman zaman görülen kanamalar ilk 1-2 haftadan sonra yavaş yavaş kaybolmaktadır. Ekilen sakallar genellikle 3. aydan sonra çıkmaya başlar. 8-12. aylar arasında ise ekilen sakalların tamamı çıkmış olur ve yüz doğal bir görünüm kazanır. Sakal ekiminde sonuçlar kesin ve kalıcıdır.