Saç ekiminde yaşın etkisi var mıdır ? - Tht Estetik

Saç ekiminde yaşın etkisi var mıdır ?

Saç ekiminde yaşın etkisi var mıdır ?

20-65 yaş aralığında olan herkese bu işlem uygulanabilmektedir. Diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bilinmekte olanın tersine saç ekimi operasyonunda yaş sınırı pek yoktur. Sebebi ufak yaşta başlayan saç dökülmesi ve bundan daha sonrasında daha geniş alanlara yayılması da etkendir. Dolayısıyla erkenden önleminin alınması zamanından önce olmalıdır. Özellikle genç kişiler, genç yaşta başlayan saç dökülmesinde telaşa kapılıp, fazlasıyla üzülmektedirler. Bu sebepten ötürü genç şahısların ileriye dönük itinalı plan yapmaları gerekmektedir.

Genç yaşta birisinin saçının ön kısmında meydana gelen saç dökülmesi, bu manada bir işaret niteliğindedir. Dolayısıyla saç ekim planı ve süreçleri itinalı ve ileriye dönük olmalıdır. Saç ekiminin dışında yalnızca kafa derisine değil, sakal, bıyık, kaş gibi bölgelere de nakil yapılabilmektedir.
Burada merak edilen fiyatlara değinecek olursak, bu alanda yapılan işlerin fiyatının web ortamında belirtilmesi kanun hükümlerince yasak olduğundan rastgele bir ücret vermek güçtür. Buna ek olarak burada her hastaya tatbik edilen işlemler ve bunların altındaki problemler değişik olabileceğinden ücret de farklılaşabilir. Ekim yaptıracağınız kurumun fiyatları diğer kurumlardan değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla ücret konusunu da en sıhhatli çözüm olarak kendi doktorunuz ve kliniğiniz verecektir.
Ayrıca yaşa tekrar gelecek olursak, yapılacak işlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyici olmaktadır.

Burada çıplak gözle bakılmış olduğunda, deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu olağan yoğunluğun yüzde 50′sinin altına düşmüş manasına gelmektedir. Dolayısıyla bu zaman diliminde hastaya gerçekleştirilecek en etkili tedavi, saç ekimiyle olacaktır. Netice itibariyle saç ekimi için belli bir yaş sınırlamasının olmadığını hatırlatmakta yarar var. Saç ekim işleminde en ehemmiyetli faktör, saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasından ibarettir. Örneğin erkek tipi saç dökülmesi, yaşam boyu süren bir olay olmasının beraberinde, tahmini 39-40 yaşın ardından dökülme sürati yavaşlamaktadır. Bu nedenle da bu rakamların altındaki hastalarda ekim yapıldığı zaman saç dökülmesinin devam edebileceği ve hastanın sonrasında 2. ya da 3. seanslara gereksinim duyabileceği bilinmelidir.

Saç ekimi uygulaması, erkek tipi saç dökülmesi bulunan bütün hastalara tatbik edilebilir. Öte yandan erkek tipi saç dökülmesi, genetik olarak buna yatkın şahıslarda erkeklik hormonunun tesiri ile gelişmektedir. Bu sorunu yaşamakta olan hastalarda saç ekimi işlemi en kesin ve kalıcı tedavi biçimi olarak görülmektedir. Ayrıca saçlı deride rastgele bir kaza ve travma akabinde yanık izi kalmış şahıslarda, o bölgede kan dolaşımı olup olmadığının kontrolünün sonrasında da saç nakli uygulanabilmektedir. Bütün bunları göz önünde bulunduracak olursak, geç kalmadan, bu probleminizin çözümü için birçok yol varken, kendinizi daha fazla üzmeyip, bunun bir kader olmadığının farkına varın.

SAÇ EKİMİNDE EN SIK SORULAN SORULAR