Saç ekiminde anestezi nasıl olur ? - Tht Estetik

Saç ekiminde anestezi nasıl olur ?

Saç ekiminde anestezi nasıl olur ?

Saç ekimi işleminin başlatılmasının ilk aşaması lokal anestezidir. Öncelikle verimli saç köklerinin alınacağı bölge sonrasında da transferin yapılacağı alan lokal anestezi yöntemi ile uyuşturulur . 30 ila 60 saniye arasında enjeksiyon ile uygulanır ve iğnenin deriye teması sırasında duyulacak acıdan başka hiçbir şey hissedilmez. Sac ekimi işlemi sırasında acı hissedilmemesi için anestezi uygulaması şarttır.

Saç ekimi işlemi basit bir cerrahi müdahale olarak görünse de her aşaması dikkatle uygulanmalıdır. Bunların başında da anestezi çok önemlidir anestezi yapacak uzmanın kişinin genel durumuna göre ne kadar anestezi uygulayacağını iyi tespit etmiş olması gerekir. Kişi anestezi aldıktan sonra operasyon süresince ağrı yada acı hissetmemelidir bunda da anestezinin dozu önemlidir

Saç ekim işleminin kullanılan yöntemlere göre kaç saat süreceği değişebilir. Ortalama fue yöntemi ile 5, fut yöntemi ile 6-8, megaseans ile 12-15 saat aralığına ihtiyaç duyulabilinir. Bu nedenle yapılacak olan saç ekim işleminin yöntemine göre anestezi uygulanması rahat bir operasyon süreci için önemlidir

Saç ekim işlemi yaptırmak isteyen kişiler genel olarak öncelikle ağrı ve acı hissedilip hissedilmeyeceğini merak ederler şöyle ki lokal anestezi uygulamasından sonra acı hissedilmeyeceğini bilmek saç ekimi işlemini yaptırmayı düşünen kişilerde büyük bir rahatlık sağlar ve buna güvenerek acı endişesi yaşamadan operasyonu yaptırmaya daha kolay karar verirler.
Ne kadar küçük bölgede olursa olsun anestezi, saç ekimi yaptıracaklar için dikkat edilmesi gereken bir durumdur ayrıca bu işlemi yapacak kişilerin ameliyathane ortamında tecrübe ve deneyim sahibi uzmanlar tarafından yapılması gerekir.
Saç ekimi işlemi bittikten sonra ise saç köklerinin alındığı bölge ya da saç köklerinin ekildiği alan üzerinde geçici süre ile his kaybı ve uyuşma meydana gelebilir, bu durum için endişe edilmemelidir çünkü sac ekimi süresince oluşabilen ve devamlılığı olmayan bir durumdur.

SAÇ EKİMİNDE EN SIK SORULAN SORULAR