Saç Ekimi - Tht Estetik

Saç Ekimi

Saç Ekimi

sac-ekimi-resimleri

Saç ekimi, bireyde saçların güçlü ve neredeyse hiç dökülmeyen, yoğun olduğu bölgelerden alınıp, saç kaybına uğrayan bölgeye nakledilmesi ile ortaya çıkan estetik operasyondur. Saçın alındığı bölge genellikle, uzmanların donör (Baskın Verici) olarak adlandırdıkları başın yan ve arka kısımlarıdır. Bu bölgede saçlar bireyin hayatı boyunca uzamaya devam eder ve asla dökülmez. Bu bölgeler genetik yapı itibari ile dökülmemeye kodlanmıştır diyebilmek mümkün. Bu bölgeden alınan saçlar, saçsız bölgede işlem gördükten sonra da bu özelliklerini genleri nedeni ile kaybetmezler. Bu yüzden saç ekimi, doğru ve profesyonel ellerde yapıldığı zaman beklenen sonuçları verir ve tekrar dökülme olmasını engeller.

Kaç Grafta ihtiyacım var?

Bir seansta alınabilecek graft sayısı hastanın verici alanına göre 2500 ile 4000 graft arasında değişmektedir. Bu da ortalama 7500 – 8000 saç saç kökü anlamına gelmektedir. Bu sayının üzerindeki kök çıkarma işlemi süreci uzatacağı için girişimin koşullarını bozmaya başlamaktadır.

Ne zaman iyileşirim?

Saç ekimi girişimi sonrasında ince kabuklanmalar oluşur. Ertesi günden itibaren baş her gün yıkandığında bu kabuklar ince kepek gibi dökülerek yaklaşık 10 gün sonunda tamamen kaybolurlar. Hasta, bu dönemde şapka takarak günlük hayatına devam edebilir ve çalışmasında herhangi bir sorun yoktur.

Sonucu ne zaman görürüm?

Saç ekimi işleminden sonra saçlar ilk üç ay içerisinde çıkmaya başlar. Saç naklinden 9 ay ile 1 yıl sonrasında amaçlanan son görünüme ulaşılır.

SAÇ EKİMİNDE EN SIK SORULAN SORULAR