Saç çizgisi nasıl olmalıdır ? - Tht Estetik

Saç çizgisi nasıl olmalıdır ?

Saç çizgisi nasıl olmalıdır ?

Saç ekimi işleminin en önemli detayı saç ekimi yapıldıktan sonra kafada çok doğal naturel bir görünüm elde edilmesidir. İşlemin yapıldığı belli olan doğal olmayan bir görüntü kişi üzerinde negatif etkiler bırakır. Saçın ekildikten sonra kafa da en doğal görünmesinin başlıca faktörü saç çizgisinin yüze ve kafaya uygun şekilde oluşturulmasıdır ki bu en önemli detaydır.

Saç çizgisi alnımızla saçımızın birleştiği noktayı belirleyen çizgi olmasıdır. Naturel görünüm kazanmak için saç çizgisinin çok iyi şekil de belirlenmesi gereklidir. Bu saç çizgisi belirlenirken birçok noktaya dikkat edilmelidir. Saçsız bölgenin genişliği ve dökülmenin hala devam edip etmediği göz önüne alınmalıdır. Saç ekimi işleminde saçta açılacak deliklere kök yerleşim işlemi yapılacaktır. Ekilen saç köklerinin yerine uyumu çok önemlidir. Ekilen saçların yönü de diğer önemli bir husustur. Saçların çıkma yönüne göre ayarlanmalıdır.

Saç ekimi işleminde kişiye özel aletler kullanılır. Muayene sırasında da saç çizgisi bilgisayar ortamın da görsel olarak kişiye gösterilir. Her kişinin kafa şekli kafa yapısı farklıdır bu sebep ile yapılacak saç çizgisi şekli kişiye özel olarak belirlenmelidir. Kafamızda ilk göze çarpan kısım saç çizgisi olduğundan bu çizgi netleştirilirken mutlaka doğal görünüm olması için kişi üzerinde dikkatle belirlenmelidir.

İşlem sonrasın da oluşacak sonuçlar negatif pozitif her nokta detayları hastaya en başından anlatılmalıdır.

Doğabilecek en ufak bir hatanın geriye dönülmesi çok zor bir durumdur. Saç çizgisi her detay göz önüne alınarak belirlenmelidir. Saç çizgisi ve saç ekimi uygulaması kişide kalıcı bir durum olmasından dolayı kesinlikle çok hassas davranılmalı ve geri dönüşü olmayan nokta da çok dikkat edilmelidir.

SAÇ EKİMİNDE EN SIK SORULAN SORULAR