Fue yönteminin avantaj ve dezavantajları - Tht Estetik

Fue yönteminin avantaj ve dezavantajları

Fue yönteminin avantaj ve dezavantajları

Saç ekimi işleminin en çok tercih edilen ve önerilen tekniği fue yöntemidir. Fue yöntemi saç köklerinin tek tek alınıp ekilmesi işlemidir, çok tercih edilme sebebi çok avantajları olmasıdır elbette. Fue yöntemini farklı kılan, saç köklerinin alınma şekli ve işlemde kullanılan mikromotor cihazıdır.

Fue yöntemi bıçak kullanılmadan uygulanan cerrahi bir işlemdir, dikiş gerektirmez, kişinin beklentilerine göre seans aralığı belirlenir. Seanslar için diğer yöntemler gibi beklemeye gerek kalmaz, saç kökleri tek tek alınıp ekim işlemi yapılır. Herhangi bir kesik ya da yara izi kalmaz, cinsiyet farkı olmadan bayanlarda ve erkeklerde çok rahat uygulanır. Fue yöntemi işleminden sonra iyileşme çok hızlı gerçekleşir ve kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Fue yöntemi ile saç dışında kaş ve sakal ekimi işlemide uygulanır, alınacak saç köklerinde problem oluşmadığından istenilen miktarda saç kökü ile ekim yapılabilir. Fue yönteminde alınacak kök sayısı diğer yöntemlere göre daha fazladır. Saç ekimi sırasında kişiye lokal anestezi uygulanır ve sadece ekim işleminin gerçekleşeceği alan uyuşturulur. Fue de fue motoru denilen ince uçlu cihazla ekim yapılır böylece daha hızlı sürede ekim işlemi tamamlanır. Ne kadar saç kökü nakledilmiş ise hemen hemen aynı miktarda saç teli çıkar, bir seansta 4000-7000 arası saç teli alınıp ekilebilir. Fue sayesinde kişi tamamen kelse bile göğüs ve bacak kılları alınarak saç ekimi işlemi yapılabilir. Fue kötü saç ekimlerinin düzeltilmesinde de önemli bir yere sahiptir. Fue yöntemi ile hasta beklentilerine ve hayallerine kavuşmuş olur.

Fue yönteminin avantajları oldugu kadar fazla olmamakla birlikte dezavantajlarıda vardır. Bunları ele almak gerekirse; operasyon fut yöntemine göre daha uzun sürmektedir, zaman ve seans sayısının uzaması işlemin diğer yöntemlere göre daha pahalı olmasına neden olur, ekim işlemine başlamadan önce saçların tıraş edilmesi gereklidir. Saç kökleri mikromotor cihazı kullanılarak belirli hızlarda çıkartılır, makinenin devir hızı iyi ayarlanmaz ise saç köklerine zarar verebilir ve bu alanda bir daha saç kökleri oluşmayabilir. Bu sebeple mutlaka hekiminiz uzman ve deneyimli olmak zorundadır.

Fue yönteminde verici bölgeden gereğinden çok ve yanlış kök alınırsa o bölgede açıklık ve seyrelme gözlenebilir. Fue yönteminin ince telli saçlarda uygulanması biraz daha zordur ayrıca fue yöntemi her hastaya uygulanamaz, öncelikle kişiye belirli testlerin yapılmış olması gerekmektedir.

Fue yöntemi ile gerçekleşen ekim sonuçları son derece doğal görünümlü olup hastaların en fazla talep ettiği yöntemdir, her açıdan kalıcı ve kesin çözüm sunmaktadır.

SAÇ EKİMİNDE EN SIK SORULAN SORULAR